• Adres: ul. Domaniewska 36/38
  • 02-672 Warszawa
  • Tel.: 0 22 601 29 13

INFOTEKA 7-9. 2018

INFOTEKA NR 7. PRZEGLĄD MEDIÓW (26 02 2018). Zawiera wybrane przez Biuro ZG SEiRP artykuły i informacje opublikowane w prasie i mediach elektronicznych

Ustawa degradacyjna, czyli nie tylko Kiszczak i Jaruzelski stracą stopnie. Rząd zajmie się projektem nowej ustawy 19.02.2018

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/569054,ustawa-degradacyjna-czyli-nie-tylko-kiszczak-i-jaruzelski-straca-stopnie-rzad-zajmie-sie-nowym-prawem.html

W ciągu trzech, czterech tygodni Rada Ministrów powinna zająć się projektem ustawy, umożliwiającym odebranie Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi stopni generalskich - poinformował w poniedziałek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.  

Kto zyskał na dezubekizacji? Izabela Kacprzak, Aktualizacja: 22.02.2018

https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/180229816-Kto-zyskal-na-dezubekizacji.html

Nie wszystkim funkcjonariuszom ustawa obniżyła emerytury i renty za pracę w SB. Są tacy, którym podniosła. Dzięki ustawie obniżającej świadczenia za pracę w organach podległych SB 51 funkcjonariuszom mundurowym z czasów PRL... podniesiono emerytury. Jak to możliwe?

Prof. Andrzej Friszke: PiS działa jak PPR w latach czterdziestych 28.10.2017

https://wiadomo.co/prof-andrzej-friszke-pis-dziala-jak-ppr-w-latach-czterdziestych/

Justyna Koć. Dla mnie postać prezesa Kaczyńskiego jest odpychająca i w tym, co mówi, nie widzę niczego specjalnie mądrego. Jego wizje "układu", "sieci", które głosił od wielu lat, są wymysłem, który się nie potwierdził. Natomiast to odbywa się w innej przestrzeni psychologicznej. Niektórzy powiadają, że Kaczyński przyciąga do siebie wszystkich niezadowolonych, sfrustrowanych, skrzywdzonych przez los. Jest ich liderem i zarazem uosobieniem.

Protestujmy i chodźmy na manifestacje, będzie brzydko. Tylko frajerzy mogą myśleć, że bunt przeciw władzy jest ładny

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23034619,protestujmy-i-chodzmy-na-manifestacje-bedzie-brzydko-tylko.html 17.02.2018

Ziemowit Szczerek – ur. w 1978 r., dziennikarz, reporter, pisarz. Właśnie wydał „Międzymorze”, zapis podróży po krajach Europy Środkowej.

W sprawie emerytur policyjnych sąd umył ręce

https://bartlomiejciazynski.natemat.pl/230449,w-sprawie-emerytur-policyjnych-sad-umyl-rece

Sąd odesłał sprawy odwołań od decyzji emerytalnych wydanych na podstawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej do Trybunału Konstytucyjnego. Sąd ma oczy szeroko zamknięte, bo widzi nieprawość ustawy, ale jednocześnie nie chce jej widzieć i woli zostać związany wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. To dwójmyślenie rodem ze „Zniewolonego umysłu” Miłosza, bo emerytom daje do zrozumienia, że dzieje się niesprawiedliwość, ale drugiej stronie, czyli władzy, puszcza oko i pozostawia rozstrzygnięcie podległemu jej TK.

podinspektor Tadeusz Górny. Zginął zabity decyzją ZER. Cześć Jego pamięci! NiezaSŁUŻYLIŚMY udostępnił(a) post użytkownika Andrzej Rozenek. 22.02.2018

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1811557398857179&set=pcb.1811557458857173&type=3&theater

Zachęcam do lektury jutrzejszego Tygodnik NIE! Jedna z 35 ofiar haniebnej ustawy eutanazyjno-represyjnej, wykładowca z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Śmierć wyszła na ulice

https://dorzeczy.pl/kraj/16057/Smierc-wyszla-na-ulice.html

DORZECZY.PL, autor: Wojciech Wybranowski. Dodano 5.12.2016.

Szpycnięte z winkla. W imieniu Moskwy prześladowali, torturowali i zabijali. Nie dali szans na godne życie naszym dziadkom i rodzicom. Teraz, pełni buty, arogancji i bezczelnej pychy, zagrożeni utratą wysokich emerytur, wsparci przez działaczy KOD, grożą buntem społecznym. Jeśli PiS ustąpi przed frontem obrony esbeków, będzie to kolejną porażką Polski w walce z Imperium Zła.

WYROK

https://www.tygodnikpowszechny.pl/wyrok-145357

"Ubek", "esbek", "esbecja" to nie są w dzisiejszej Polsce słowa neutralne. Przeciwnie: to są słowa o niezwykle mocnym nacechowaniu negatywnym. Mówi się "ubek", a myśli się o wszystkich zbrodniach epoki stalinowskiej; mówi się "esbek" – i moralny wyrok jest już wydany. Konsekwencje? Rozmowa na temat byłych pracowników Służby Bezpieczeństwa przeważnie kończy się zanim się zaczęła.

Nie może być tak, że o tym, kiedy demokratyczne państwo rozlicza się z przeszłością, decydowało jedynie to, kiedy uda się zebrać większość w Sejmie.

Ustawa dezubekizacyjna to represja, łamie konstytucję i narusza zasadę sprawiedliwości społecznej – piszą sędziowie do TK. Anna Wójcik 21.02.2018.

https://oko.press/ustawa-dezubekizacyjna-represja-lamie-konstytucje-narusza-zasade-sprawiedliwosci-spolecznej-pisza-sedziowie-tk/

To ustawa represyjno-odwetowa i dyskryminacyjna. Arbitralne obniżanie świadczeń, motywowane jedynie względami politycznymi, sprzeniewierza się konstytucyjnemu prawu do zabezpieczenia społecznego i narusza zasady równości, ochrony praw nabytych i zaufania obywateli do państwa i stanowionego przez nie prawa - piszą sędziowie.

Waloryzacja emerytur i rent w 2018 roku

https://www.seirp.pl/informacja-prezesa-zg-seirp-ws-sredniej-emerytury-i-renty-rodzinnej-zus

Z dniem 1 marca 2018 roku zostaną zwaloryzowane wszystkie emerytury i renty wypłacane przez Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA. Świadczenia naszych koleżanek i kolegów, którym od 1 października 2017 roku zmniejszono świadczenia emerytalne i rentowe, z dniem 1 marca 2018 roku zostaną zwaloryzowane do poziomu wskazanego w komunikatach Prezesa ZUS.

Zgodnie z tymi komunikatami miesięczna kwota przeciętnej emerytury wypłaconej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych od dnia 1 marca 2018 r. wynosi 2130,68 zł., a miesięczna kwota przeciętnej renty rodzinnej wypłaconej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych od dnia 1 marca 2018 r. wynosi 1799,26 zł. Emerytura, renta rodzinna i renta dla osób całkowicie niezdolnych do pracy- 1029,80 zł miesięcznie, renta dla osób częściowo niezdolnych do pracy- 772,35 zł miesięcznie. Kwoty dodatków do emerytury i renty wynoszą: pielęgnacyjnego – 215,84 zł miesięcznie, dla sierot zupełnych-405,67 miesięcznie.

Rozdział VIII. SKRÓTY ARTYKUŁÓW PRASOWYCH. PRZEGLĄD MEDIÓW (12 03 2018). Zawiera wybrane przez Biuro ZG SEiRP artykuły i informacje opublikowane w prasie i mediach elektronicznych

Gdy tanieje odwaga, przybywa bohaterów. Degradacja w wojsku, a potrzeba degradacji w służbach, prokuraturze, sądach

https://www.salon24.pl/u/marek-czeszkiewicz/849514,degradacja-w-wojsku-a-potrzeba-degradacji-w-sluzbach-prokuraturze-sadach

Za zasadny należy uznać rządowy projekt ustawy o pozbawianiu stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943–1990 swoją postawą sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu oraz o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz należy podzielić jego uzasadnienie, w tym argument: „swoją postawą sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu”. (druk nr 2319) /…/ Puentując, jeżeli mamy być konsekwentni co do uznania, że w/w osoby swoją postawą sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu, to każdy segment, w którym działały takie osoby, to jest wojsko, milicja i inne służby, prokuratura i sądy powinno być potraktowane jednakowo i całościowo, w tym degradacjami oraz zmniejszeniem uposażeń na warunkach powszechnych obowiązujących, a w zakresie sędziów i prokuratorów utratą stanu spoczynku i wypłacaniem uposażenia na warunkach obowiązujących w tym zakresie większość obywateli. Pozostaje jeszcze kwestia wysokich dygnitarzy PZPR, w tym ich wysokich uposażeń.

DLACZEGO MABENA NIE DZIAŁA. MARCIN NAPIÓRKOWSKI- 05.03.2018

https://www.tygodnikpowszechny.pl/dlaczego-mabena-nie-dziala-152255 Prawica postanowiła poszerzyć swój arsenał o narzędzia zmonopolizowane dotąd przez lewicę i liberałów. Korzysta z nich jednak bez zrozumienia i z gracją słonia w składzie porcelany. Jest 2 stycznia, czyli w zasadzie pierwszy poranek nowego roku. Andrzej Zybertowicz w studiu radia TOK FM opowiada Janowi Wróblowi o największej, jego zdaniem, porażce „dobrej zmiany”, jaką jest nieumiejętność kształtowania pozytywnego obrazu Polski za granicą. To właśnie w tej rozmowie padną pamiętne słowa o Maszynie Bezpieczeństwa Narracyjnego (w skrócie: MaBeNa), które będą śmieszyć komentatorów przez kolejne dwa miesiące.

Emerytalna paranoja

https://www.tygodnikprzeglad.pl/emerytalna-paranoja/ Kończy się sezon na dawanie. Miło już było. Co PiS mogło rozdać, rozdało. I to z nawiązką. A że niestety nie ma darmowych obiadów, na gwałt trzeba szukać pieniędzy. I to pilnie. A gdzie? Tam, gdzie zawsze. Bo ulubione źródło, z którego można coś wydusić, to kieszenie rodaków. Głównie kieszenie tych, których można oskubać. Jak to się robi? Proszę popatrzeć na działania premier Szydło, Błaszczaka, Zielińskiego i Jakiego w sprawie cięcia emerytur. Najpierw ideologia. Ustawę nazywa się dezubekizacyjną. Ma ona szczytny cel – przywrócenie sprawiedliwości społecznej i odebranie nienależnych przywilejów. Dla PiS emerytura to przywilej. Takie podejście ma wszystkim zamknąć usta. Bo kto będzie bronił ubeków, nawet jeśli tej formacji nie ma od kilkudziesięciu lat? Kto nie chce, by w Polsce była wreszcie sprawiedliwość? Przeciwstawianie się władzy w sprawie takiej ustawy może być tylko aktem desperacji albo potwierdzeniem degeneracji osobników drugiego czy trzeciego sortu.

Telewizja Republika - Antoni Dudek (UKSW) i Adam Borowski (działacz opozycji) - W Punkt 2016-11-24

https://www.youtube.com/watch?v=pxQ7BiXXuIg&list=PL_2LK9doeytavt0B_NzHc_Vv6ay6RsKN_&index=1 

Piszemy do Was z Polski. /…/ My, czyli Polki i Polacy

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-03-08/to-nie-dzieje-sie-w-naszym-imieniu-list-przeciw-antysemityzmowi-do-przyjaciol-polski/ "To nie dzieje się w naszym imieniu". List przeciw antysemityzmowi do "przyjaciół Polski"  prz/luq/dro/ 2018-03-08 "Niezależnie od tego jak radykalne i niewłaściwe są stanowiska polskich władz czy niektórych środowisk, nie są to stanowiska i poglądy nas wszystkich. Prosimy, choć wiemy, jakie to trudne – patrzcie na tę bieżącą politykę z dystansem" - podkreślili sygnatariusze listu "do przyjaciół Polski, a przede wszystkim do Żydów, mieszkających na całym świecie". Podpisał się pod nim m.in. Lech Wałęsa.

Komentarz na gorąco...Po konferencji w Brukseli

https://www.janusz-zemke.pl/_goraco Konferencję, stanowiącą wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim w Brukseli, z wyrazistym tematem: "Represje wobec emerytowanych funkcjonariuszy policji i żołnierzy w Polsce" – mamy już za sobą. Założenia organizatorów zostały spełnione. W wystąpieniach reprezentantów środowisk emerytów mundurowych z Polski nie zabrakło mocnych argumentów, ale także wzruszających wspomnień, refleksji, a nawet łez...

Konferencja SLD w Sejmie. Przeciw ustawie degradacyjnej

https://www.janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4496/konferencja_sld_w_sejmie_.html (5.03.2018) Dzisiejsza konferencja prasowa SLD poświęcona była sytuacji w polskiej armii oraz ustawie, na podstawie której będzie można pozbawiać żołnierzy stopni oficerskich nie wyrokiem sądu, ale decyzją administracyjną. Tworzy to groźny precedens.

Monika Jaruzelska: Powołujemy z SLD centrum monitorowania skutków ustawy degradacyjnej, Michał Wojtczuk 09 marca 2018

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23122392,monika-jaruzelska-powolujemy-z-sld-centrum-monitorowania-skutkow.html Ustawa degradacyjna sprawi, że co przyjdzie nowa władza, degradowany będzie ktoś inny - przekonywał szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Ustawa zmieni wojsko w ludzi całkowicie poddanych, sterroryzowanych tym, że mogą być zdegradowani, mogą być im odbierane mieszkania, emerytury, wynagrodzenie - argumentowała Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego. W czwartek Senat przyjął bez poprawek tzw. ustawę degradacyjną, która przewiduje odebranie stopni wojskowych osobom i żołnierzom rezerwy, którzy „w latach 1943-90 swoją postawą sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu”.

Monika Jaruzelska angażuje się w pomoc wojskowym objętym ustawą degradacyjną. Powstało specjalne centrum

https://www.wprost.pl/polityka/10109891/monika-jaruzelska-angazuje-sie-w-pomoc-wojskowym-objetym-ustawa-degradacyjna-powstalo-specjalne-centrum.html Na konferencji prasowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej ogłoszono powstanie Centrum Monitorowania Skutków Ustawy Degradacyjnej. W jego działanie zaangażuje się Monika Jaruzelska oraz Janusz Zemke. Celem Centrum ma być pomoc osobom pokrzywdzonym przez przyjętą w parlamencie ustawę odbierająca stopnie wojskowym z okresu PRL.

Sąd: obywatele mają prawo do kontrmanifestacji. Nawet jeśli to kontrmiesięcznice. I nawet jeśli są cięci jak OSA

https://oko.press/sad-obywatele-maja-prawo-kontrmanifestacji-nawet-jesli-kontrmiesiecznice-nawet-jesli-sa-cieci-osa/ Sąd uniewinnił działaczy ruchu Obywatele Solidarnie w Akcji (OSA) obwinionych o zakłócenie miesięcznicy smoleńskiej. "Prawo do zgromadzeń zakłada również prawo do organizacji kontrmanifestacji. (...) A swoboda brania w nich udziału nie może być ograniczana, nawet jeśli są na nich prowokacyjne i nieprzyjemne hasła" - uzasadnił sędzia Łukasz Biliński

Zapytanie nr 5305 w sprawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej posła M.Wójcika

https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=A6473A0C0B98444EC12581B400499DF1&view=6 Zgłaszający Marek Wójcik, Adresat minister spraw wewnętrznych i administracjidata wpływu 08-10-2017

Odpowiedź, odpowiadający Jarosław Zieliński - sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Data wpływu 18-01-2018

Odpowiadający Jarosław Zieliński - sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji

Śladami generalissimusa, rzecz o języku naszego największego językoznawcy. Od czasu, gdy władzę objęło Prawo i Sprawiedliwość, wzrosło zapotrzebowanie na używanie słów zaczynających się na „de”.

https://polszczyznapowszednia.pl/2018/03/07/demokracja-dewastacja-inne-de/

Demokracja, dewastacja i inne de-

7 marca 2018Anna Polona Zaczęło się od demokracji. Słowo to było na ustach polityków wszystkich partii, choć z wymiany zdań wynikało jasno, że kryje się za nim jedno z najbardziej wieloznacznych pojęć. Demokracja stała się słowem-kluczem nieustających sporów, by łagodnie określić to, co działo się w sejmie i poza nim, i jednym z najczęściej w nich przywoływanych. Potem nastąpił wysyp: delikt (konstytucyjny), demontaż (państwa prawa), destrukcja, dewastacja, destabilizacja, dezorganizacja.

Zemsta na trupach

https://www.tygodnikprzeglad.pl/zemsta-na-trupach/

Jan Widacki marzec 5, 2018 Rząd przyjął projekt ustawy o pozbawieniu stopni generalskich m.in. generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka. Przy okazji oberwie też pewnie nasz kosmonauta. Chyba że zięć mu załatwi, że w ustawie będzie napisane, że tracą stopnie generalskie wszyscy członkowie WRON, którzy nie byli kosmonautami. Zemsta na nieboszczykach (większość członków WRON już nie żyje) jest moralnie obrzydliwa, a poza tym głupia. Można ją będzie w ramach polityki historycznej usprawiedliwiać tradycją. Tak np. Stefan Czarniecki wywlókł swego czasu z grobu w cerkwi w Subotowie trupa Chmielnickiego. Zemsta na trupie może więc być wpisana do polskiej chlubnej tradycji.

Po dwóch latach rządów PiS-u Polska jest krajem i strasznym, i śmiesznym.

https://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/124053-23-prace-kaczynskiego

23 prace Kaczyńskiego

1. Atrapa Trybunału. PiS udowodniło, że wymiana prezesa Trybunału Konstytucyjnego i wprowadzenie doń przynajmniej ośmiu posłusznych funkcjonariuszy, choćby pod osłoną nocy i z jawnym pogwałceniem prawa, daje tyle, co zdobycie dwóch trzecich miejsc w Sejmie albo wygranie ogólnonarodowego referendum. Trybunał ambasadorowej Przyłębskiej w każdej sprawie przyzna rację Kaczyńskiemu, więc teraz Konstytucję RP mogą spokojnie zmieniać zwykłymi ustawami.

2. Szybkie przejęcie policji i tajnych służb oraz przyznanie im nowych uprawnień. To nerwy twardego sprawowania władzy. Specjaliści zapewniają, że dzisiaj wszyscy jesteśmy nieustannie inwigilowani. Policja nie ma oporów, aby stanąć przeciw obywatelom; wszystko jedno czy domagającym się przywrócenia (po ustawie o „cyklicznych” zgromadzeniach, takich jak „miesięcznice” na Krakowskim Przedmieściu albo Marsz Niepodległości) konstytucyjnej wolności zgromadzeń, czy na wrocławskim komisariacie, gdzie torturowano Igora Stachowiaka. Nie ma też wstydu, aby ciąć konfetti dla jej nadzorcy wiceministra Zielińskiego albo udawać aniołki w orszaku Trzech Króli.

3. Podporządkowanie prokuratury ministrowi sprawiedliwości z politycznego nadania. Teraz Zbigniew Ziobro może wskazywać palcem, które postępowania mają toczyć się szybko, a którym ukręcać łeb. Po dwóch latach pracy w ukryciu CBA, CBŚ, ABW i inne trzyliterowe formacje zaczynają dobierać się do polityków opozycji (skubnięcie pisowskiego senatora Koguta to tylko listek figowy). Zbieżność czasowa z uchwaleniem ustaw dających Ziobrze prawo do zmian prezesów sądów i wpływania na nominacje sędziowskie jest nieprzypadkowa: zamykają one tzw. ciąg technologiczny rozprawy władzy z nieprawomyślnymi.

4. Ułaskawienie ministra Kamińskiego. Aby zapewnić koordynatorowi służb specjalnych komfort przygotowywania haków i papierów, prezydent Duda musiał skorzystać z prawa łaski w stosunku do partyjnego kolegi jeszcze przed uprawomocnieniem się wyroku skazującego. Niedopuszczalność tej decyzji stwierdził Sąd Najwyższy…

Suplement. Niegodni przywilejów. Byli opozycjoniści apelują o pozbawienie wszelkich przywilejów byłych PRL-owskich wojskowych i funkcjonariuszy milicji, którzy zhańbili mundur. (13.03.2018)

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/195347, niegodni-przywilejow.html

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych z siedzibą w Siedlcach skierowało apel do szefów Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka i Joachima Brudzińskiego.

„Zarząd Stowarzyszenia zwraca się z wnioskiem o pozbawienie wszelkich przywilejów, w tym emerytalno-rentowych, wszystkich osób w polskich mundurach żołnierza polskiego i policji państwowej, którzy sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu, a także skazanych prawomocnymi wyrokami sądowymi za zbrodnie przeciwko ludzkości” – argumentują Janusz Olewiński, przewodniczący, i Ryszard Piekart, sekretarz Stowarzyszenia. Podkreślają oni, że nie można poprzestać na pozbawieniu funkcjonariuszy komunistycznych tylko części honorów i uprawnień, gdyż nie jest to wychowawcze. „Nie jest moralnie uzasadnione ani wychowawcze wypłacanie przestępcom tych świadczeń przez Państwo Polskie za to, że przez lata ’pracowali’ jako najwyższej kategorii przestępcy i zdrajcy. Z tytułu szkodliwej, złej, niemoralnej i przestępczej działalności nie mogą z opieki Państwa Polskiego korzystać także ich rodziny” – podkreśla Stowarzyszenie. – Występujemy do ministrów MSWiA i MON o pozbawienie nie tylko stopni. A co z emeryturami dla nich i dla ich rodzin? Nie mówi się o tym – wskazuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Janusz Olewiński. Argumentuje, że ktoś uznany za przestępcę nie powinien otrzymywać pieniędzy za swoje przestępcze działania. – Jeżeli jest to uznane za przestępstwo, że są przestępcami, degraduje się ich do najniższego szczebla, to przestępca pospolity może powiedzieć, że ja jestem dyskryminowany, ja też pracowałem jako przestępca – mówi przewodniczący OSIiR. Drogi Czytelniku. Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/195347, niegodni-przywilejow.html

 

Rozdział IX. SKRÓTY ARTYKUŁÓW PRASOWYCH. PRZEGLĄD MEDIÓW (26 03 2018). Zawiera wybrane przez Biuro ZG SEiRP artykuły i informacje opublikowane w prasie i mediach elektronicznych

1.Bardzo ciekawe opracowania nadesłane przez jednego z naszych członków

00. Bardzo ciekawe opracowania w opracowaniu Analiza uzasadnienia proponowanej treści art. 13b, stanowiącego część Uzasadnienia Rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, (...) z dnia 24.11.2016 r., sejmowy Druk nr 1061 w zakresie części tego uzasadnienia opracowanego przez IPN  Druk sejmowy nr 1061, od str. 21 do str. 33 (Uzasadnienie od str. 7 do str. 19)

II. Realizacja ustaw dezubekizacyjnych z 2009 r. i z 2016 r. Okazuje się, iż conajmniej od 2013 r. istniały dwa przeciwstawne stanowiska, prezentowane przez IPN, w sprawie kwalifikacji służby funkcjonariuszy pionu łączności w rozumieniu ustawy lustracyjnej...

2. Ciężkie, drobiazgowe śledztwa Ministra. /00. skan pisma/

3. Rządowa „polityka z sercem” – felieton Jerzego Pałysy

https://www.infoprzasnysz.com/rzadowa-polityka-z-sercem-felieton-jerzego-palysy/ /.../ W kontekście bezprawnych i haniebnych działań PiS-u zasmuca obojętna postawa hierarchów Kościoła Katolickiego. Poza nielicznymi nieśmiałymi wystąpieniami np. biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka na Jasnej Górze 24 września 2017 roku, inni wymownie milczą. Pytam więc Hierarchów Episkopatu Polski: dlaczego milczycie? Czy nie widzicie, jak rządzący PiS, posługując się kłamstwem, naruszając przykazania Dekalogu krzywdzi dziesiątki tysięcy Polaków, także członków Kościoła Katolickiego? Czy Episkopat Polski akceptuje bezprawne wyrzucanie poza nawias społeczny współobywateli naszego kraju? Ile czasu Wam zajmie czcigodni hierarchowie podjęcie decyzji o potrzebie pilnej reakcji na zło, które dzieje się na waszych oczach? /.../

4.Wniosek Prezydenta Lecha Wałęsy do Sejmu RP z 14.01.1993, którego uzasadnienie nadal nie straciło na aktualności 00. Jeszcze raz. Veto Prezydenta Wałęsy /.../ Z tego względu kontrola sądowa decyzji resortowych organów emerytalnych w zakresie prawidłowości ustalania tych okoliczności będzie iluzoryczna, ponieważ w postępowaniu przed sądem pracy i ubezpieczeń społecznych nie są przewidziane niektóre instytucje i środki ochrony prawnej właściwe dla procedury karnej. /.../

5. Kilka uwag po głosowaniu

https://zdzislaw1942.bloog.pl/?smoybbtticaid=61afe4 (24 marca 2018) Przed głosowaniem w Sejmie obywatelskiego projektu łagodzącego ustawę represyjną  funkcjonariuszy, nie chciałem siać defetyzmu. Nie tylko według mnie, ale też organizatorów skazana był on na porażkę. Po co więc było marnotrawić wysiłek i zaangażowanie 300 tysięcy osób które można było wykorzystać w mądrzejszy sposób. /.../

6. Bez końca, do grobowej deski, czyli zemsta na PRL. Ewa Siedlecka o 30 latach rozliczeń z komunizmem 

https://oko.press/bez-konca-grobowej-deski-czyli-zemsta-prl-ewa-siedlecka-o-30-latach-rozliczen-komunizmem/ Według Rady Europy „likwidacja spuścizny po systemach komunistycznych” nie może być "otwartym czy zakamuflowanym środkiem karania b. funkcjonariuszy reżimu" (oczywiście odpowiadają oni karnie za przestępstwa), nie może być nadużywane w celach politycznych. I powinna się zamknąć do 31 grudnia 1999. U nas wojna z komunizmem dopiero się rozkręca. /.../

7. "Nie można ważyć krwi przelanej za Polskę". Były żołnierz ŻW w szczerym liście uderza w rząd, IAR 20.03.2018

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23163217,nie-godze-sie-na-krzywdzenie-kolegow-byly-zolnierz-zw-w-szczerym.html "Sprzeciwiam się upokarzaniu ludzi, którzy jak miliony obywateli wiernie służyli Polsce" - pisze w emocjonalnym liście do Rzecznika Praw Obywatelskich były żołnierz Żandarmerii Wojskowej. Oskarża rząd PiS o dzielenie społeczeństwa i niesprawiedliwe decyzje. /.../

8. Niekonstytucyjny „Sekator PiS

00. Niekonstytucyjny-Sekator-PiS Zieliński i Błaszczak pozazdrościli Macierewiczowi „zasług i sławy” w jego „patriotycznej” walce z SB i ich TW w 1992 roku, a następnie z WSI w latach 2006-2008. Odkurzyli więc starą ustawę emerytalną POPiS z 2009 roku i rozpoczęli drugie grillowanie funkcjonariuszy w MSWiA...

9 Próba nowelizacji ustawy dezubekizacyjnej pod dyktando „aparatu represji” rodem z PRL

https://poselbrynkus.pl/?p=4710 W trakcie plenarnego posiedzenia Sejmu przedstawiłem stanowisko Klubu Parlamentarnego Kukiz’15 w pierwszym czytaniu nowelizacji tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Uważam, że przedłożony projekt powinien być odrzucony, ponieważ usiłuje przywrócić nienależne przywileje ludziom, którzy przez wiele lat utrzymywali Polaków w stanie zniewolenia i uniemożliwiali odzyskanie niepodległości przez Polskę, a czynili to na zlecenie obcego mocarstwa i wrogiego Polsce i Polakom systemu totalitarnego, któremu też wierni służyli.

10. Prawdziwe miłosierdzie i ludzka twarz IPN-u i ZER-u

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2101491463462773 HYPERLINK "https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2101491463462773&id=1777736369171619"& HYPERLINK "https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2101491463462773&id=1777736369171619"id=1777736369171619 LIST REPRESJONOWANEJ O ABSURDACH I BESTIALSTWIE IPN. Witam. Ponieważ nie mam konta na "F" i tam się nie udzielam, pozwalam sobie podzielić się z Panem informacją, że w tym miesiącu obniżono mi po raz kolejny emeryturę

11. NASZ WYWIAD. Prof. Pawłowicz o ubeckich emeryturach: „krzywdzili ludzi, służyli obcemu państwu. Oprawca nie może mieć więcej pieniędzy niż ofiara” (22 marca)

https://wpolityce.pl/polityka/387177-nasz-wywiad-prof-pawlowicz-o-ubeckich-emeryturach-krzywdzili-ludzi-sluzyli-obcemu-panstwu-oprawca-nie-moze-miec-wiecej-pieniedzy-niz-ofiara Niech przypomną sobie przyjemności wynikające ze ścieżki zdrowia na własnej skórze, razem z panem Rozenkiem! — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS.

12. Relacja Darka (na fbJagan Superdran) uczestnika Konferencji w Parlamencie Europejskim

00. Relacja-z-Brukseli-jednego-z-uczestników Jak wiecie od 26 lutego do 2 marca br. brałem udział w misji zorganizowanej przez europosłów SLD skupionych we frakcji ELP w Parlamencie Europejskim i Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP (FSSM) do Brukseli gdzie przygotowano wysłuchanie publiczne w sprawie ustawy represyjnej.

13. Vincent V. Severski o otruciu Skripala: Kto uważa Rosjan za idiotów – sam sobie szkodzi (16.03.2018)

https://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Vincent-V.-Severski-o-otruciu-Skripala-Kto-uwaza-Rosjan-za-idiotow-sam-sobie-szkodzi /.../ Jeśli chodzi o nas, ludzie są rzeczywiście twardzi i sobie z tym poradzą. Natomiast w służbach nie tylko byli oficerowie - były panie nauczycielki, lektorki, panie z kadr, które pracowały po 90. roku, którym zagwarantowano określone prawa, na których zostały zatrudnione, czy też inni ludzie, którzy potracili z 2000 zł na 800 zł emerytury, czy 900 zł. W jakiej sytuacji oni są teraz? Co mogą zrobić? To jest sytuacja dramatyczna, tragiczna. /.../

14. Rafał TrzaskowskiDekomunizacja 30 lat po zmianie systemu jest małostkowa

https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/?hc_ref=ARSDifctfLUtvXQWP-lg6EAJFXUe6k1PNp3KvnKrQdAKag6pykGd8XQwuGNam0uhPkY&fref=nf PiS-owska ustawa pozbawiająca uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy pracowali w czasie PRL (ale w 1990 poddali się weryfikacji) jest haniebna. Zrywa ustalenia między obywatelami a Rzeczpospolitą. Po 27 latach! Spycha w nędze tysiące rodzin – bez prawa do sprawnego odwołania się od niekorzystnej decyzji, obiektywnej oceny służby. /.../

15. Opinia Prokuratorii Generalnej do obywatelskiego projektu ustawy 00. Stanowisko Prokuratorii Generalnej o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin

16. Sprawozdanie Stenograficzne z 60. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 22 marca 2018 r. (trzeci dzień obrad)

https://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter8.nsf/0/62EDF74523DF1D98C1258259000466D8/%24File/60_c_ksiazka.pdf Punkt 20. porządku dziennego: Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, (…)

17. Dziennikarz GW o dezubekizacji: Wiceminister spraw wewnętrznych to "knur", a kukizowcy "łajdaki"

https://www.tysol.pl/b17237-Dziennikarz-GW-o-dezubekizacji-Wiceminister-spraw-wewnetrznych-to-knur-a-kukizowcy-lajdaki-(Aleksandra Jakubiak, 24.03.2018) Wojciech Czuchnowski był na tyle oburzony odrzuceniem projektu mającego wprowadzić zmiany do ustawy dezubekizacyjnej, że nazwał wiceministra "knurem" a posłów Kukiz'15 "łajdakami".

Łajdaki od Kukiza pod rękę z PiS wywaliły właśnie do kosza obywatelski projekt w sprawie dezubekizacji. Nie skierowano go nawet do komisji. Wiceszef MSWiA Zieliński (ps. Knur) siedział, rozwalony w fotelu, podczas minuty ciszy dla 37 ofiar ustawy represyjnej. Zapamiętajmy to - ostrzegł. źródło: TT

18. Represja w naszym kraju pod rządami PiS – partii łamiącej podstawowe standardy konstytucyjne stała się faktem

https://www.facebook.com/FSSM.RP/  00. Zdjęte z facebooka, jeszcze raz o ustawie

Szanowni Państwo, kilka słów na bardzo aktualny i ważny obecnie temat USTAWY REPRESYJNEJ, wadliwie zwanej przez media mainstreamowe „ustawą dezubekizacyjną”.

Represja w naszym kraju pod rządami PiS – partii łamiącej podstawowe standardy konstytucyjne stała się faktem od 01.10.2017 r., kiedy to została wykonana ustawa obniżająca świadczenia emerytalne funkcjonariuszom UB i SB. Faktycznie ofiarami tej ustawy padli również funkcjonariusze nie mający nic wspólnego ze zwalczaniem opozycji (informatycy PESEL, lekarze MSW, sportowcy, łącznościowcy, studenci i słuchacze szkół MSW itd.) oraz osoby które nie przepracowały nawet 1 dnia w tzw. „organach bezpieczeństwa państwa” (wdowy i sieroty po zmarłych funkcjonariuszach). Ustawą objęto również Policjantów, żołnierzy, funkcjonariuszy SG, ABW, AW, UOP, którzy przeszli pozytywnie weryfikację w 1990 roku, a którzy często z narażeniem życia i zdrowia służyli Polakom w wolnej i demokratycznej Polsce oraz niemal w całości wypracowali w niej swoje należne im emerytury. Nieważne stało się to, co realnie robili przed 1989 r., nawet jeśli w ciągu ostatnich 27 lat dokonali czynów bohaterskich i chwalebnych. To typowy przejaw odpowiedzialności zbiorowej.

Wydarzenia

Informacje dla osób z obniżoną emeryturą / rentą inwalidzką / rentą rodzinną

  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,

Ogłoszenia i Komunikaty