• Adres: ul. Domaniewska 36/38
  • 02-672 Warszawa
  • Tel.: 0 22 601 29 13

INFOTEKA 14

Rozdział XIV. SKRÓTY ARTYKUŁÓW PRASOWYCH. PRZEGLĄD MEDIÓW (9 07 2018)

Zawiera wybrane przez Biuro ZG SEiRP artykuły i informacje opublikowane w prasie i mediach elektronicznych

1. Kompilacja Orwella i Barei w ustawodawstwie PiS

http://wyborcza.pl/7,95891,23533724,kompilacja-orwella-i-barei-w-ustawodawstwie-pis.html mł. insp. w st. spocz. Tomasz Piechowicz, 17 czerwca 2018. Populistyczni politycy z partii o absurdalnej nazwie Prawo i Sprawiedliwość przerobili na podstawie legislacyjnego bubla, wprowadzającego odpowiedzialność zbiorową, moją policyjną emeryturę na "ubecką" i nazwali świadczenia wypracowane w wolnej Polsce "nienależnymi przywilejami".

2. Bardzo Ważne postanowienie WSA

(tekst Postanowienia pkt 2 Infoteka 14) Proszę zwrócić uwagę na ten fragment uzasadnienia postanowienia z którego wynika, że Sąd Okręgowy w Warszawie może zmienić niekorzystną decyzję wydaną w trybie art. 8a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...) cyt.:”…”

3. Safjan: Dezubekizacja – prawnie delikatna. Poniedziałek, 19 marca 2007

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/news-safjan-dezubekizacja-prawnie-delikatna,nId,192020 Pamiętajmy, że mamy już prawie 20 lat po upadku systemu komunistycznego. (...) Jest to jednak bardzo zdecydowana destabilizacja sytuacji prawnej obywatela, który miał prawo liczyć na to, że ona się nie zmieni - tak o PiS-owskim projekcie ustawy dezubekizacyjnej mówi Marek Safjan, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

4. Kwaśniewski o przyczynach popularności SLD: Jako jedyni bronią dziś ludzi, których PiS chce zniszczyć i wyrzucić na śmietnik

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23510302,kwasniewski-o-przyczynach-popularnosci-sld-jako-jedyni-bronia.html Łukasz Rogojsz 11.06.2018. Działania PiS uświadomiły ludziom, którzy przeżyli PRL, że obecna władza chce ich zniszczyć. SLD jest dzisiaj jedyną formacją polityczną, która nie ma żadnej wątpliwości, że nie można na to pozwolić - mówi w rozmowie z Gazeta.pl były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

5. Gen. Mieczysław Gocuł: Macierewicz najbardziej bał się buntu wojskowych [Wywiad]

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gen-mieczyslaw-gocul-antoni-macierewicz-balsiebuntuwojskowychwywiad/qb41q37?utmv=2&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_source=wiadomosci_viasg EDYTA ŻEMŁA dzisiaj 13 06 2018. Kiedy dostałem polecenie analizy możliwości zabezpieczenia przez wojsko łączności w przypadku utraty lub braku łączności komercyjnej w kraju, wtedy powiedziałem sobie "dość"...

6. Bronisław Komorowski i Jolanta Kwaśniewska wsparli byłe policjantki. Żona Andrzeja Dudy odmówiła

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,23582627,bronislaw-komorowski-i-jolanta-kwasniewska-wsparli-byle-policjantki.html?disableRedirects=true. Marcin Pietraszewski 23 czerwca 2018 Byłe policjantki, eksagentki CBŚP oraz żony i wdowy po mundurowych objętych ustawą dezubekizacyjną spotkały się z Jolantą Kwaśniewską i Bronisławem Komorowskim. /…/ My zostaliśmy w Polsce, bo wierzyliśmy zapewnieniom ówczesnej władzy, że jesteśmy potrzebni i będziemy normalnie traktowani. Mąż zaczął pracować w policji w pionie kryminalnym.

7. Informacja o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w 2017 r. oraz o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich  /…/

https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/Informacja%20roczna%20RPO%20za%20rok%202017.pdf

8. Obrona osób niesłusznie represjonowanych

http://www.janusz-zemke.pl/internauci_pisza Szanowny Panie Pośle! Ośmielam się zwracać do Pana, aby zechciał Pan rozważyć wystąpienie do Komisji ONZ badającej sytuację polskich sądów, w związku z opublikowanym niedawno raportem ONZ w tej sprawie

9. Czy pisanie skarg do Komisji Europejskiej ma sens Tu znajdują się materiały dotyczące procedury odwoławczej od decyzji ZER

http://igiifp.000webhostapp.com/Odwolanie%202.0.html Tutaj będą materiały, dotyczące procedury odwoławczej od decyzji ZER-u, ale także opis innych kroków, jakie można czy należy podjąć w tej sprawie. Nie będzie gotowych wzorów pism do powielenia, bo w postępowaniu odwoławczym nie o to chodzi. Każdy musi włożyć trochę wysiłku intelektualnego w swojej obronie.

10. Represjonowani Pomorskie

Represjonowani-Pomorskie Wczoraj o 07:23. Szanowni Państwo, kilka słów na bardzo aktualny i ważny obecnie temat USTAWY REPRESYJNEJ, wadliwie zwanej przez media mainstreamowe „ustawą dezubekizacyjną”.

11. RPO pisze do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-pisze-do-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-w-sprawie-tzw-ustawy-dezubekizacyjnej /…/ Analiza spraw przedstawionych przez emerytów, rencistów oraz wdowy i sieroty po byłych funkcjonariuszach PRL prowadzi do wniosku, że zakres podmiotowy i przedmiotowy niniejszej ustawy został zakreślony zbyt szeroko. Zastosowany przez ustawodawcę mechanizm obniżania świadczeń nie uwzględnia, w szczególności:…

12. Otwiera się przestrzeń dla lewicy. SLD może urosnąć

https://www.tygodnikprzeglad.pl/otwiera-sie-przestrzen-dla-lewicy/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=email_this&utm_source=email..... Otwiera się przestrzeń dla lewicy. Robert Walenciak. SLD może urosnąć nawet do poziomu 10%, ale to nadal druga liga. Potencjał lewicy jest znacznie większy.

13. Wielka lustracja

http://www.zzwp.pl/aktualnosci/1193/wielka-lustracja/ Tytuł poniższego artykułu nie wziął się z powietrza. Do jego napisania przyczyniło się szereg czynników. Pierwszym były krążące informacje i opinie, że Instytut Pamięci Narodowej dąży do objęcia zakresem swego działania (czytaj lustrowania) kolejne grupy społeczeństwa….

14. Zwyczajna dyskryminacja

http://zbfsop.pl/ Zwyczajna dyskryminacja  Opublikowano: 11 czerwiec 2018. W rozmaitych rozmowach na temat ustawy represyjnej odbierającej zasłużone i należne emerytury środowiskom mundurowym pada wiele argumentów z najwyższej prawniczej półki. W tle pojawia się nam też naruszona Konstytucja. Dlaczego więc ewidentny bubel prawny ma się znakomicie w naszym kraju i działa?

Wydarzenia

Ogłoszenia i Komunikaty