• Adres: ul. Domaniewska 36/38
  • 02-672 Warszawa
  • Tel.: 0 22 601 29 13

INFOTEKA 7

Rozdział VII. SKRÓTY ARTYKUŁÓW PRASOWYCH. PRZEGLĄD MEDIÓW (26 02 2018)

Zawiera wybrane przez Biuro ZG SEiRP artykuły i informacje opublikowane w prasie i mediach elektronicznych

 

Ustawa degradacyjna, czyli nie tylko Kiszczak i Jaruzelski stracą stopnie. Rząd zajmie się projektem nowej ustawy 19.02.2018

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/569054,ustawa-degradacyjna-czyli-nie-tylko-kiszczak-i-jaruzelski-straca-stopnie-rzad-zajmie-sie-nowym-prawem.html  W ciągu trzech, czterech tygodni Rada Ministrów powinna zająć się projektem ustawy, umożliwiającym odebranie Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi stopni generalskich - poinformował w poniedziałek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.  

 

 

Kto zyskał na dezubekizacji? Izabela Kacprzak, Aktualizacja: 22.02.2018

http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/180229816-Kto-zyskal-na-dezubekizacji.html  Nie wszystkim funkcjonariuszom ustawa obniżyła emerytury i renty za pracę w SB. Są tacy, którym podniosła. Dzięki ustawie obniżającej świadczenia za pracę w organach podległych SB 51 funkcjonariuszom mundurowym z czasów PRL... podniesiono emerytury. Jak to możliwe?

 

 

Prof. Andrzej Friszke: PiS działa jak PPR w latach czterdziestych 28.10.2017

https://wiadomo.co/prof-andrzej-friszke-pis-dziala-jak-ppr-w-latach-czterdziestych/ Justyna Koć. Dla mnie postać prezesa Kaczyńskiego jest odpychająca i w tym, co mówi, nie widzę niczego specjalnie mądrego. Jego wizje "układu", "sieci", które głosił od wielu lat, są wymysłem, który się nie potwierdził. Natomiast to odbywa się w innej przestrzeni psychologicznej. Niektórzy powiadają, że Kaczyński przyciąga do siebie wszystkich niezadowolonych, sfrustrowanych, skrzywdzonych przez los. Jest ich liderem i zarazem uosobieniem.

 

 

Protestujmy i chodźmy na manifestacje, będzie brzydko. Tylko frajerzy mogą myśleć, że bunt przeciw władzy jest ładny

http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23034619,protestujmy-i-chodzmy-na-manifestacje-bedzie-brzydko-tylko.html 17.02.2018. Ziemowit Szczerek – ur. w 1978 r., dziennikarz, reporter, pisarz. Właśnie wydał „Międzymorze”, zapis podróży po krajach Europy Środkowej.

 

 

W sprawie emerytur policyjnych sąd umył ręce

http://bartlomiejciazynski.natemat.pl/230449,w-sprawie-emerytur-policyjnych-sad-umyl-rece Sąd odesłał sprawy odwołań od decyzji emerytalnych wydanych na podstawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej do Trybunału Konstytucyjnego. Sąd ma oczy szeroko zamknięte, bo widzi nieprawość ustawy, ale jednocześnie nie chce jej widzieć i woli zostać związany wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. To dwójmyślenie rodem ze „Zniewolonego umysłu” Miłosza, bo emerytom daje do zrozumienia, że dzieje się niesprawiedliwość, ale drugiej stronie, czyli władzy, puszcza oko i pozostawia rozstrzygnięcie podległemu jej TK.

 

 

podinspektor Tadeusz Górny. Zginął zabity decyzją ZER. Cześć Jego pamięci! NiezaSŁUŻYLIŚMY udostępnił(a) post użytkownika Andrzej Rozenek. 22.02.2018

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1811557398857179&set=pcb.1811557458857173&type=3&theater Zachęcam do lektury jutrzejszego Tygodnik NIE! Jedna z 35 ofiar haniebnej ustawy eutanazyjno-represyjnej, wykładowca z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

 

 

Śmierć wyszła na ulice

https://dorzeczy.pl/kraj/16057/Smierc-wyszla-na-ulice.html DORZECZY.PL, autor: Wojciech Wybranowski. Dodano 5.12.2016. Szpycnięte z winkla. W imieniu Moskwy prześladowali, torturowali i zabijali. Nie dali szans na godne życie naszym dziadkom i rodzicom. Teraz, pełni buty, arogancji i bezczelnej pychy, zagrożeni utratą wysokich emerytur, wsparci przez działaczy KOD, grożą buntem społecznym. Jeśli PiS ustąpi przed frontem obrony esbeków, będzie to kolejną porażką Polski w walce z Imperium Zła.

 

 

WYROK

https://www.tygodnikpowszechny.pl/wyrok-145357 "Ubek", "esbek", "esbecja" to nie są w dzisiejszej Polsce słowa neutralne. Przeciwnie: to są słowa o niezwykle mocnym nacechowaniu negatywnym. Mówi się "ubek", a myśli się o wszystkich zbrodniach epoki stalinowskiej; mówi się "esbek" – i moralny wyrok jest już wydany. Konsekwencje? Rozmowa na temat byłych pracowników Służby Bezpieczeństwa przeważnie kończy się zanim się zaczęła. Nie może być tak, że o tym, kiedy demokratyczne państwo rozlicza się z przeszłością, decydowało jedynie to, kiedy uda się zebrać większość w Sejmie.

 

 

Ustawa dezubekizacyjna to represja, łamie konstytucję i narusza zasadę sprawiedliwości społecznej – piszą sędziowie do TK. Anna Wójcik 21.02.2018.

https://oko.press/ustawa-dezubekizacyjna-represja-lamie-konstytucje-narusza-zasade-sprawiedliwosci-spolecznej-pisza-sedziowie-tk/ To ustawa represyjno-odwetowa i dyskryminacyjna. Arbitralne obniżanie świadczeń, motywowane jedynie względami politycznymi, sprzeniewierza się konstytucyjnemu prawu do zabezpieczenia społecznego i narusza zasady równości, ochrony praw nabytych i zaufania obywateli do państwa i stanowionego przez nie prawa - piszą sędziowie.

 

 

Waloryzacja emerytur i rent w 2018 roku

http://www.seirp.pl/informacja-prezesa-zg-seirp-ws-sredniej-emerytury-i-renty-rodzinnej-zus Z dniem 1 marca 2018 roku zostaną zwaloryzowane wszystkie emerytury i renty wypłacane przez Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA. Świadczenia naszych koleżanek i kolegów, którym od 1 października 2017 roku zmniejszono świadczenia emerytalne i rentowe, z dniem 1 marca 2018 roku zostaną zwaloryzowane do poziomu wskazanego w komunikatach Prezesa ZUS. 

Zgodnie z tymi komunikatami miesięczna kwota przeciętnej emerytury wypłaconej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych od dnia 1 marca 2018 r. wynosi 2130,68 zł., a miesięczna kwota przeciętnej renty rodzinnej wypłaconej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych od dnia 1 marca 2018 r. wynosi 1799,26 zł. Emerytura, renta rodzinna i renta dla osób całkowicie niezdolnych do pracy- 1029,80 zł miesięcznie, renta dla osób częściowo niezdolnych do pracy- 772,35 zł miesięcznie. Kwoty dodatków do emerytury i renty wynoszą: pielęgnacyjnego – 215,84 zł miesięcznie, dla sierot zupełnych-405,67 miesięcznie.

Wydarzenia

Ogłoszenia i Komunikaty