• Adres: ul. Domaniewska 36/38
  • 02-672 Warszawa
  • Tel.: 0 22 601 29 13

Andrzej Milczanowski rekomenduje Andrzeja Rozenka

W nadchodzących wyborach parlamentarnych mundurowi, wybierający posłów na Sejm w okręgu wyborczym nr 20 obejmującym powiaty wchodzące w skład tzw. „ringu warszawskiego”, nie powinni mieć problemów z wyborem kandydata, na którego warto oddać głos. Z listy komitetu wyborczego Lewica startuje w tym okręgu Andrzej Rozenek, któremu znane i bliskie są sprawy naszego środowiska, i który wraz z nami walczy z niesprawiedliwością ustawy represyjnej i przywrócenie represjonowanym funkcjonariuszom odebranych nią praw i świadczeń. Andrzejowi Rozenkowi udzielił właśnie swojej rekomendacji Andrzej Milczanowski - były opozycjonista z czasów PRL i Minister Spraw Wewnętrznych w latach 1992-1995, który wielokrotnie i jednoznacznie występował przeciwko hańbiącej polski parlamentaryzm ustawie represyjnej.

https://www.fssm.pl/eurowybory-2019Andrzej Rozenek11 godz. ·

Ta rekomendacja jest dla mnie szczególnie ważna. Minister Andrzej Milczanowski, to autorytet dla wielu mundurowych, człowiek honoru, postać spiżowa i legendarna. Gdy doszło do zmiany systemu, minister Milczanowski musiał stworzyć aparat bezpieczeństwa państwa od podstaw. Po pozytywnej weryfikacji przyjął wielu znakomitych mundurowych z poprzedniej epoki. Służyli Polsce, Ojczyźnie, obywatelom. W zamian minister swoim i państwa autorytetem zagwarantował im, że nie będą podlegali żadnej zemście politycznej. 
Po 26 latach do władzy doszli ludzie, którzy tymi obietnicami wytarli sobie buty. Minister Milczanowski nie zostawił swoich podwładnych. Broni ich na tyle, na ile pozwala mu stan zdrowia. Przypomina o danym słowie, które było obietnicą gwarantowaną nie tylko przez ministra, ale i przez całe państwo. Nie wiem, czy faktycznie zasłużyłem na tak wspaniałe słowa ze strony ministra Milczanowskiego. Wiem, że jestem z tej rekomendacji bardzo dumny.

Dziękuję Panie Ministrze!

NiezaSŁUŻYLIŚMY Lewica - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

Wydarzenia

Ogłoszenia i Komunikaty