• Adres: ul. Domaniewska 36/38
  • 02-672 Warszawa
  • Tel.: 0 22 601 29 13

7.09.2017. Gdańsk. Konferencja w sprawie ustawy represyjnej

W jedności siła. Batalia o państwo prawa.
 
Pod takim hasłem 07 września odbyła się w Gdańsku konferencja w sprawie niegodziwej ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 roku, obniżającej drastycznie renty i emerytury byłym funkcjonariuszom Państwa Polskiego. 
Współorganizatorem był Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia i Rencistów Policyjnych w Gdańsku oraz Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP. Byli emerytowani funkcjonariusze Policji, SG, SW, służb specjalnych, członkowie rodzin funkcjonariuszy, przedstawiciele różnych formacji wojskowych, a  także parlamentarzyści z PO, Nowoczesnej i przedstawiciele SLD.
O swojej tragedii i bezsilności opowiedziała zaproszona na spotkanie pani Janina. Ma 87 lat i tak cicho zapytała ile jej jeszcze pozostało tego życia. Ale jak ma teraz żyć za mniej niż 1000 zł. Jej mąż służył Państwu Polskiemu godnie i z honorem. Przeżył Oświęcim. Ona Powstanie Warszawskie. Za co teraz została ukarana??? Na to pytanie nikt z sali nie potrafił jej odpowiedzieć…. To pytanie zadają wszyscy WYKLUCZENI. 
 
Obecni na spotkaniu politycy zapewnili nas, że z problemem nie zostaniemy sami. Jednakże wszyscy emeryci i renciści mundurowi, ich rodziny oraz sympatycy muszą się zjednoczyć we wzajemnej pomocy oraz działaniu.
             
Jan Pietruszewski, Prezes ZW SEiRP w Gdańsku z/s w Gdyni
 
 

Relacja ze spotkania w NOT w Gdańsku w dniu 07.09.2017 r. dotyczącego m.in. nowelizacji ustawy represyjnej: https://drive.google.com/file/d/0Bzi0dPiX4grBc19KR0JEbFlGd0E/view

 

Wydarzenia

Ogłoszenia i Komunikaty