• Adres: ul. Domaniewska 36/38
  • 02-672 Warszawa
  • Tel.: 0 22 601 29 13

28.05.2018. ZW Poznań. Zawody strzeleckie

Karczemka-Pleszew. Zawody Strzeleckie Weteranów Służb Mundurowych

W dniu 26 maja 2018 roku trzy zespoły Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Kaliszu wzięły udział w VI Otwartych Zawodach Strzeleckich Weteranów Służb Mundurowych Pleszew/Karczemka 2018 organizowanych przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło nr 10 w Pleszewie, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego Koło w Pleszewie oraz Klub Żołnierzy Rezerwy LOK Pleszew.

Organizatorzy podjęli nas miłą i serdeczną atmosferą, jednak współzawodnictwo odbywało się na serio w zaciętej i sportowej rywalizacji, w następujących konkurencjach:

  1. Z karabinu Kałasznikow kal. 7,62 mm, i CZ-75  kal. 9 mm. w konkurencji drużynowej i indywidualnej,
  2. Z pistoletu i CZ-75 kal. 9 mm. w konkurencji drużynowej i indywidualnej.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. I Drużyna SEiRP w Kaliszu w konkurencji pistolet centralnego zapłonu: odległość 25m, tarcza 23p zajęła 3 miejsce, zaś kol. Henryk Kubik z kaliskiego SEiRP w tej samej konkurencji w klasyfikacji indywidualnej zajął 2 miejsce wynikiem 100 pkt. Istotne i ciekawe, że zwycięzca tej konkurencji kol. Artur Adamkiewicz z KŻR LOK Komunalni w Kaliszu wygrał tym samym wynikiem tj. 100 pkt. O kolejności zadecydowały tzw. „10” centralne.

W zawodach uczestniczyło 17 drużyn reprezentujących poszczególne rodzaje służb i instytucje oraz indywidualnie 66 zawodników.

Spotkanie upływało w miłej atmosferze, sportowej rywalizacji oraz integracji środowiska braci mundurowej. W trakcie zawodów można było spożyć grochówkę z wojskowego kotła oraz podawano ciasto z kawą i herbatą, co sprzyjało prowadzonym rozmowom.

Relację przekazał Sławomir Juraszek

Rzecznik Prasowy, Roman Wojciechowski

Wydarzenia

Ogłoszenia i Komunikaty