• Adres: ul. Domaniewska 36/38
  • 02-672 Warszawa
  • Tel.: 0 22 601 29 13

10.10.2018. Katowice. Dress for Success Poland

10.10.2018 r. odbyła się 10 jubileuszowa konferencja Dress for Success Poland w Katowicach w hotelu „Novotel”. Dress for Success Poland jest organizacją non profit, która na całym świecie pomaga kobietom w poszukiwaniu pracy, pomaga stanąć kobietom na nogi. Kobiety, które osiągnęły sukces pomagają tym, które znalazły się na życiowym zakręcie. Dyrektorem Generalnym jest Dorota Stasikowska-Wożniak, a Przewodniczącą Rady Patronackiej, dr Ewa Piaskowska.

Dress for Success Poland wspiera kobiety w poszukiwaniu pracy, organizuje im bezpłatne szkolenia, warsztaty podnoszące samoocenę, daje wsparcie psychologiczne, pomaga przygotować CV, przygotowuje do spotkań przed kamerą czy wystąpień publicznych, prezentacji. Nazwa Dress for Success Poland – to sukienka do sukcesu i bierze się stąd, że uczestniczki programu uczą się nawet, jak wyglądać, ubierać profesjonalnie.

Na tegorocznej konferencji można było zobaczyć prezentację 10 letniej organizacji pracy w Polsce. Przez te lata przewinęło się 1100 kobiet, z których wsparcie otrzymało 75 %,wróciły na rynek pracy. Beneficjentki Roku (laureatki z poprzednich lat), podzieliły się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami. Beneficjentką 2018 roku została Joanna Dwojewska z Poznania, która od 2 lat prowadzi z sukcesem własny gabinet refleksologii.

Gośćmi konferencji były także: Pani Prezydentowa, Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Fundacji Porozumienie bez Barier, patronka Dressu, posłanka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, patronka Dressu i laureatka tytułu Dama Roku 2017.

Dyrektor Generalna, Dorota Stasikowska-Wożniak, która przez 10 lat kieruje pracą Dress for Success Poland, z rak Pani Prezydentowej, Jolanty Kwaśniewskiej otrzymała tytuł „Lady of the Decade”- Kobiety Dekady.

Zarząd Dress for Success Poland zaprosił dużą ilość gości, a wśród nich współwłaścicielkę firmy „Oceanic” S.A., Dorotę Soszyńską, współpracowników, wykładowców z uczelni, z warsztatów, władze samorządowe, przedstawicieli środowiska Seniorów i grupę Kobiet z warsztatów wrześniowych, członkinie SEiRP z Katowic i Sosnowca, Ewa Macek, Beata Wójcik, Jolanta Piętka, Alicja Przybylak, Ewa Kwaśniak, Jolanta Raczyńska i Jolanta Foryś. Szkoda, że nie mogły przybyć na wym. Galę pozostałe koleżanki warsztatów. Delegacja naszych członkiń SEiRP z Katowic i Sosnowca wręczyły Pani Prezydentowej, Jolancie Kwaśniewskiej, prezesce „Porozumienia bez barier” i Pani Dyrektor Generalnej Dress for Success Poland, Dorocie Stasikowskiej-Wożniak bukiety kwiatów i Listy z Gratulacjami Jubileuszu 10 lecia, życząc dalszej owocnej działalności na rzecz Kobiet w Polsce, w których jest ogromna Siła. Ponadto podziękowały za ogromne wsparcie, przeszkolenie w warsztatach w celu przygotowania do podjęcia nowych miejsc pracy i zaproszenie na wym. Galę. Goście wysłuchali również koncertu ”Gdzieś tam za tęczą” w wykonaniu Izabeli Migocz(sopran).

Konferencję prowadziła Maria Zawała z TVS. Wieczór w tak wspaniałym towarzystwie był ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem dla Koleżanek z naszego Stowarzyszenia.

Ewa Macek

Czytaj więcej: https://dziennikzachodni.pl/10-lat-dress-for-success-w-polsce-zdjecia-konferencja-rocznicowa-w-katowicach/ar/13564370

Zapraszam do Galerii zdjęć na naszej stronie: https://seirp.katowice.pl

Wydarzenia

Ogłoszenia i Komunikaty